Budowa domu – czy okna dźwiękoszczelne to dobre rozwiązanie?

Budowa własnego domu to olbrzymie przedsięwzięcie, które nie tylko wymaga od nas olbrzymich pokładów finansowych, ale również czasu i cierpliwości. Dzisiaj budowa wydaje się być znacznie prostsza z punktu widzenia technologii – mamy do dyspozycji wiele interesujących rozwiązań, które znacząco wpłyną na komfort nasz i naszych bliskich. Jednym z takich rozwiązań są okna dźwiękoszczelne. Czy warto w nie zainwestować? Zdecydowanie tak!

Wybieramy stolarkę okienną – okna dźwiękoszczelne

Wertując oferty producentów stolarki okiennej stykamy się z wieloma ciekawymi ofertami oraz zagadnieniami, które powinny być dla nas kluczowe. Wybierając okna przede wszystkim myślimy o komforcie cieplnym w naszych domach, ale również o estetyce samych okien oraz oczywiście o ich cenie. W przypadku budowy domu blisko miasta lub też przy ruchliwych drogach warto zastanowić się nad specjalistycznymi oknami – okna dźwiękoszczelne pozwolą nam na podniesienie naszego komfortu.

Hałas jest olbrzymim problemem, z którym większość z nas boryka się na co dzień. Hałas uliczny, hałas pochodzący z blisko położonych lotnisk czy dworców, hałas centrów handlowych – wszystko to wpływa na nasze samopoczucie. Hałas może uniemożliwić nam odpoczywanie, jak również spokojny sen, czego efektem jest rozdrażnienie, brak koncentracji a nawet pogorszenie stanu zdrowia!

Jak działają okna dźwiękoszczelne?

Okna dźwiękoszczelne mają znacznie wyższy poziom izolacji hałasu – szacuje się, że jest to nawet 48dB (w przypadku klasycznych okien wskaźnik ten wynosi 30 dB). Okna dźwiękoszczelne chronią skuteczniej przed hałasem i chłodem za sprawą trzech szyb oraz faktu, że szyba wklejana jest w ramę, co znacząco poprawia parametry techniczne okna. W przypadku oknie tego typu stosowane są również przynajmniej trzy uszczelki przylgowe.