Jak dobrać podstawę do parasola na tarasie?

Kochamy świeże powietrze. Po paskudnej zimie, z wielką przyjemnością witamy wiosenno-letnie słońce, spędzając dużo czasu na ogrodzie. Zadbajmy o to, aby zapewnić sobie cień przy pomocy parasola i jego podstawy. Jak dobrać podstawę do parasola na tarasie?

Cień na słońcu

Zanim będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytanie, jak dobrać podstawę do parasola na tarasie, czy też ogrodzie, sprawdźmy jaki parasol będzie najlepszy. Pamiętajmy o tym, żeby zapewnić sobie chociażby minimalną ilość cienia – co też będzie dobre dla naszego zdrowia. O udar słoneczny nietrudno – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z dziećmi. Do wyboru mamy zwykłe, tradycyjne parasole, które wkłada się w specjalny otwór w stole, jak również do wyboru są parasole ogrodowe, stanowiące osobną konstrukcję. Od wyboru parasola zależy to, jaką podstawę będziemy chcieli kupić.

Jak dobrać podstawę do parasola ogrodowego?

Pamiętajmy o tym, że podstawa jest po to, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo. Najważniejsze jest dobranie wielkości i wagi podstawy do wielkości parasola – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z parasolami w przestrzeni prywatnej, czy też w ogródkach restauracyjnych. Przyjmuje się, że największe parasole, te mające powyżej 3m średnicy, powinny być zabezpieczone metalowymi podstawami z betonowymi płytami. Te, których średnica waha się pomiędzy 2,5 a 3m powinny być wyposażone w podstawę granitową lub betonową, której masa minimalna to 40 kg. Parasole poniżej 2m średnicy mogą mieć podstawę o wadze 20kg.