Jak wykreować wygodą i funkcjonalną łazienkę?

Łazienka to przestrzeń, gdzie nie tylko możemy dokonać niezbędnych zabiegów kosmetycznych. Dla wielu osób łazienka jest też przestrzenią do relaksu i odpoczynku. Jak zaprojektować to miejsce, by jednocześnie zachwycało i pozwalało na odpoczynek?

Jakie meble łazienkowe wybrać?

Podstawą w łazience są odpowiednio dobrane meble oraz armatura. Szukając inspiracji, warto postawić na łazienkę w konkretnym stylu: nowoczesnym, loftowym czy skandynawskim. Szeroki wybór mebli łazienkowych  z pewnością pozwoli na wykreowanie oryginalnego wnętrza, które cieszyć będzie oczy każdego dnia. Jak tworzone są meble łazienkowe? Są one wykonywane z płyt meblowych, odpowiednio impregnowanych i zabezpieczonych przed działaniem wilgoci. Kolekcje meblowe są bardzo rozbudowane – jednym z podstawowych elementów są nowoczesne meble  do łazienki, w której znajdzie się dość miejsca na przybory łazienkowe, ręczniki, kosmetyki. W kolekcjach znajdują się też szafki pod umywalkę, słupki, lustra z dodatkowymi półkami.

Wanna czy prysznic?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, która z tych opcji jest lepsza: wanna czy prysznic? Zdecydowana większość stawia dzisiaj na kabiny prysznicowe – nie tylko zajmują one mniej miejsca, ale też prysznic pozwala na oszczędność zużycia wody. Współcześnie nowoczesne kabiny prysznicowe zachwycają – zamiast klasycznej kabiny można wykorzystać szklane ściany i odpowiednio profilowany odpływ, kreując w ten sposób nowoczesną przestrzeń łazienkową. Jednocześnie chcąc stworzyć wygodną strefę komfortu, warto postawić na nowoczesną wannę. Współcześnie dostępne są modele wanien ze zintegrowanym hydromasażem, co pozwoli na regenerację ciała po długim i męczącym dniu. Wanny warto jednak wykorzystywać w większych pomieszczeniach, by całość nie przytłaczała.