Mala kuchnia pod zabudowe – ciekawa aranżacja

Mała kuchnia pod zabudowę będzie mocno ograniczona. Co jednak nie oznacza, że nie uda jej się zaaranżować. Trzeba postępować ostrożnie i wszystko uda się zorganizować. W taki sposób, aby móc wygodnie korzystać z kuchni.

Plan na sam początek

Zanim mała kuchnia pod zabudowę nabierze realnych kształtów, należy wszystko dokładnie przemyśleć jakie bedą w niej stały meble do kuchni w stylu loft. Po to, aby mieć pewność, że każda szafka kuchenna, czy też sprzęty AGD, znajdą odpowiednie miejsce dla siebie. Warto również uwzględnić to, czy kuchnia pod zabudowę powinna zabudować również sprzęty, czy też będą stać one osobno. Które z tych rozwiązań jest korzystniejsze? Wydawać by się mogło, że zabudowa sprzętów kuchennych jest lepszą opcją, ale jak łatwo się domyślić – wszystko zależne jest także od charakterystyki danego pomieszczenia. Należy rozważyć również kwestię samego rozmieszczenia szafek kuchennych.

Mała kuchnia pod zabudowę w różnych opcjach

Do wyboru jest ustawienie w jednym rzędzie. Dość niepraktyczne rozwiązanie, ale jeżeli ktoś nie może pozwolić sobie np. na ustawienie w literę U – jedyne rozwiązanie, jakie przychodzi na myśl. Kuchnia dwurzędowa będzie sprawdzać się, jeżeli na środku pozostanie ok. 90 cm wolnego miejsca. Niekiedy, w małych pomieszczeniach kuchennych udaje się zastosować zabudowę w kształcie litery U lub L. Aczkolwiek, nie można w tej opcji ograniczać okien. Tzn. nic nie można stawiać w ich pobliżu, ponieważ naturalne światło nie będzie miało dostępu do środka. A w małych kuchniach jest ono jak najbardziej wskazane.