Meble kuchenne narożne do nietypowej kuchni

Czy narożna kuchnia może być funkcjonalnym pomieszczeniem? Okazuje się, że tak. Wystarczy wybrać dobre meble kuchenne narożne. Jakie są zalety tego typu kuchni? Czas na to, aby zaplanować funkcjonalne pomieszczenie kuchenne.

Funkcjonalna przestrzeń

Na ogół bywa tak, że meble kuchenne narożne wykorzystywane są w pomieszczeniu, które otwarte jest na pozostałą część domu. Nie, nie mamy tutaj do czynienia z tradycyjną kuchnią z wyspą – chociaż można pozwolić sobie na ciekawe przeróbki. Tym razem skupmy się jednak na typowe zabudowie w kształcie litery L. Jest wiele zalet płynących z tego typu ułożenia mebli. Jedną z nich jest fakt lepszego wykorzystania dostępnej powierzchni, jak również możliwość łatwego wydzielenia przestrzeni kuchennej, którą to można połączyć z salonem. Dzięki temu nie tracimy kontaktu z osobami, które znajdują się w pokoju dziennym. Panie będą zadowolone z tego, że będą zawsze miały oko na pociechy, które często lubią dokazywać samotnie w salonie.

Meble kuchenne narożne z “martwą” przestrzenią

Wiele osób twierdzi, że tego typu ustawienie mebli jest niezbyt funkcjonalne. Wszystko przez to, że mamy tutaj do czynienia z “martwą” przestrzenią, czyli z samym narożnikiem, gdzie nic dobrze nie można ustawić. Jest to błędne myślenie. Można tam ustawić specjalną szafkę narożną, chociażby w typie karuzeli. Równie dobrze, w tej “martwej” przestrzeni można również zdecydować się na postawienie zlewozmywaka i śmietnika pod nim, dzięki czemu całe pomieszczenie uda się zagospodarować w lepszy sposób.