Meble łazienkowe do małego pomieszczenia

Kto z nas nie marzy o dużej, przestronnej łazience z wolnostojącą, dużą wanną? Niestety, znaczna część z nas ma do dyspozycji jedynie ciasną łazienkę, której funkcjonalne zagospodarowanie może przysporzyć wielu trudności. Jakie meble łazienkowe szczególnie dobrze sprawdzą się w małym pomieszczeniu? Sprawdź!

Eleganckie i praktyczne meble łazienkowe

Podczas wizyty w sklepie unikaj ciemnych, masywnych mebli, które będą pochłaniać światło, jeszcze bardziej zmniejszając już ciasną przestrzeń. Znacznie korzystniejszym wyborem będą meble łazienkowe zbudowane z jasnej (najlepiej białej) płyty MDF pokrytej akrylem lub laminatem o wysokim połysku. Błyszcząca, minimalistyczna powierzchnia będzie odbijać światło, „dodając” tym samym łazience kilku metrów kwadratowych.

Porządek przede wszystkim!

Ciasne pomieszczenia wyjątkowo „nie lubią” bałaganu i chaosu. Na podłodze powinno znaleźć się jak najmniej przedmiotów, a meble łazienkowe powinny być maksymalnie pojemne. Uporządkować wszystkie akcesoria pomogą Ci głębokie szuflady i organizery.

Rozmieszczenie mebli

Industrialne meblel loft łazienkowe narażone są na kontakt z czynnikami, które mogą negatywnie wpływać na ich strukturę. Szczególnie groźna dla szafek jest woda zbierająca się na podłodze i wsiąkająca w meble od spodu. Prostym sposobem na uniknięcie tego problemu jest kupno kompletu osadzonego na nóżkach lub montowanego naściennie. Takie rozwiązanie ma również inne plusy: umieszczone nad podłogą meble nabierają lekkości i nie przytłaczają kompozycji, co w małych łazienkach jest szczególnie cenne.

Duże lustro

Prostym sposobem na optyczne powiększenie małej łazienki jest umieszczenie nad umywalką dużego lustra w cienkiej ramie. Designerzy coraz chętniej rezygnują z klasycznych, prostokątnych luster na rzecz okrągłych modeli. Dobrze oświetlona, duża tafla nie tylko doda aranżacji głębi, ale również ułatwi wykonywanie makijażu czy wieczorną pielęgnację.

Zobacz jeszcze:

Sypialnia industrialna – oryginalne wnętrze z charakterem
Przedpokój industrialny – wstęp do pięknego domu
Łazienka industrialna – awangardowa strefa relaksu
Sypialnia loft – luksusowe wnętrze w najmodniejszym wydaniu
Przedpokój loft – designerska wizytówka naszego domu
Łazienka loft – najnowsze trendy na wyciągnięcie ręki
Przedpokój w stylu loft – powitaj gości z klasą!
Stolik nocny industrialny – idealny dodatek do modnego wnętrza
Industrialne krzesła – prosty sposób na podniesienie estetyki wnętrza
Wystrój industrialny – inspiracje na ciekawe wnętrza w naszych domach