Na co zwracać uwagę wybierając kostium kąpielowy?

Kostiumy kąpielowe mogą być różne. Ich wybór jest ogromny. Trzeba, więc wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie. Jak dobierać kostium, by dobrze wyglądał? O czym trzeba pamiętać?

Właściwy rozmiar

Podstawową sprawą jest właściwie wybrany rozmiar kostiumu. Chodzi o to, by kostium był dopasowany. Musi dobrze leżeć. Nie powinien on, więc być zbyt duży, ani za mały. Kostium w dobrym rozmiarze jest odrobinę naciągnięty. Nie ma na nim żadnych fałdek. To ważne, bo fałdy wyglądają wyjątkowo nieatrakcyjnie.

Zbyt duży kostium kąpielowy można łatwo zgubić w czasie zabaw we wodzie. Może to być przyczyną niezwykle krępującej sytuacji, więc lepiej będzie się przed nią zabezpieczyć.

W przypadku kostiumów kąpielowych dwuczęściowych należy oddzielnie przymierzyć oba elementy. Każdy powinien być osobno dopasowany. Nie powinno się raczej wybierać kostiumów w gotowych zestawach. Każda kobieta jest inna i ciężko jest ustalić jedne, uniwersalne proporcje.

Wzór uwydatniający to, co najlepsze

Bardzo ważne są też wzory na kostiumach kąpielowych. Duże wzory np. duże liście tropikalnej rośliny czy też spore kwiaty optycznie wyszczuplają. Powinny wybierać je panie, które chcą ukryć obfity biust lub lekko wystający brzuszek. Drobne wzorki np. pepitka powinny być wybierane przez drobne i szczupłe panie.

Jeśli interesują Cię kostiumy kąpielowe wyszczuplające to postaw na klasyczną czerń lub granat. To najbezpieczniejsze odcienie, które powalają na ukrycie boczków i podkreślają sylwetkę.

Usztywnienia

Niektóre kostiumy kąpielowe mają usztywnienia biustonosza. Dotyczy to zarówno kostiumów jedno jak i dwuczęściowych. Usztywnienia mają za zadanie lepsze utrzymanie piersi na swoim miejscu. Jest to szczególnie potrzebne w przypadku obfitego biustu. Usztywnienia umożliwiają swobodne pływanie i zabawę na plażowym piasku.

Alternatywą są biustonosze bez usztywnienia. Są one cieńsze niż te z usztywnieniem i nie mają żadnego rodzaju push-upu. Zazwyczaj nie powiększają one piersi. Najczęściej są one wykonane po prostu z dwóch trójkątów materiału połączonych ze sobą sznurkami wiązanymi na plecach oraz na szyi.

Cel

Jeśli chcesz pływać sportowo, to powinnaś postawić na kostium kąpielowy jednoczęściowy. Im bardziej ergonomiczny, tym lepszy. W takim wypadku ważniejszy jest krój niż wzór.

Jeśli potrzebujesz kostiumu kąpielowego do opalania się i wylegiwania w słońcu to zdecydowanie bardziej przyda Ci się kostium dwuczęściowy. Im więcej ciała odkryje, tym więcej skóry uda Ci się opalić. Warto, więc rozważyć także kostiumy topless.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.