Okna aluminiowe czy PCV – wysokiej klasy produkty

Wybierając okna, nie możemy nigdy kierować się w pierwszej kolejności ceną. Na tego typu produktach nie warto oszczędzać. Chociaż nie trzeba wybierać produktów tylko z najwyższej półki. Lepsze będą okna aluminiowe czy PCV?

Dobrej jakości profile okienne

Nie ma co zaprzeczać, ale to dobrej jakości profile okienne decydują o tym, czy okna aluminiowe czy PCV będą lepszym wyborem. Producenci okienni prześcigają się obecnie w ofertach, chcąc zapewnić swoim klientom tylko i wyłącznie najlepsze produkty. Wybierając okna należy sprawdzić, czy mamy do czynienia z budową trzyszybową, czy dwuszybową. Standardy europejskie dowodzą, że lepsze są te okna, które mają trzy szyby w konstrukcji, dzięki czemu mogą one pochwalić się lepszymi parametrami technicznymi. I to niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z aluminium, czy z tworzywem sztucznym.

Okna aluminiowe czy PCV będą solidniejsze?

Zarówno aluminium, jak również PCV ma swoje zalety. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tego typu pytania. Aluminium jest materiałem, który doskonale sprawdza się przy dużych przeszkleniach, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. W szczególności, jeżeli jest to budynek starego typu. W takim momencie z automatu będziemy musieli wybrać tworzywo sztuczne, które cechuje się dobrymi parametrami, jak również konserwacją nie zajmującą zbyt dużo czasu. Okna aluminiowe nie należą do najtańszych, dlatego duża ilość osób i tak pozostaje przy plastiku, który może w wielu przypadkach stać się nawet imitacją drewna.