Sofa ogrodowa – centralne miejsce wypoczynkowe

 

Lato jest okresem, w którym warto korzystać z odpoczynku blisko natury. Posiadając taras czy nawet niewielki ogród możemy zaprojektować przestrzeń, z której korzystać będą wszyscy domownicy. Nie trzeba wiele: wystarczą dopasowane do naszych potrzeb meble ogrodowe. Sofa ogrodowa to jedna z chętniej wybieranych opcji. Dlaczego?

Nowoczesna sofa ogrodowa – wygodny mebel dla całej rodziny!

Decydując się na kupno mebli ogrodowych bez wątpienia warto zwrócić uwagę na sofy ogrodowe. Rozłożyste, eleganckie i wygodne sofy staną się punktem centralnym w miejscu wypoczynkowym i gromadzić będą naszych bliskich. Sofa ogrodowa technorattanowa to mebel chętnie polecany – sofa taka doskonale sprawdza się w aranżacji skandynawskiej, prowansalskiej, rustykalnej czy loftowej. Meble technorattanowe cenione są przez wzgląd na wysoką jakość, odporność na ścieranie i zmienne warunki atmosferyczne. Kolekcje technorattanowe są szeroko rozbudowane, przez co sofa ogrodowa może być zestawiona ze stolikiem kawowym, wygodnym fotelem.

Jak wygląda konstrukcja sofy ogrodowej technorattanowej? Stelaż mebla tworzony jest z lekkiego aluminium. Materiał ten nie odkształca się, nie jest podatny na działanie wilgoci czy korozję. Wierzch tworzy plecionka technorattanowa, która nie płowieje, jest zabezpieczona przed wnikaniem brudu, wilgocią. Czyszczenie takiej powierzchni nie sprawi problemu. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Sofa ogrodowa z poduszkami

Chcąc podnieść komfort wypoczynku warto pomyśleć o dodatkowych poduszkach i siedziskach, które wykorzystamy na naszej sofie czy krzesłach. Poduszki tapicerowane są tkaninami o wzmocnionej strukturze – nie jest ona podatna na wilgoć czy brud. Wnętrze poduszek wypełnia się gąbką tapicerską, która nie odkształca się.