Stół i krzesła ogrodowe rattanowe – idealny komplet na taras

Zaprojektowanie idealnego tarasu wypoczynkowego jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej – przekonują producenci mebli ogrodowych. Dzięki elementom takim jak stół i krzesła ogrodowe rattanowe możemy zaaranżować przestrzeń, która będzie służyć wszystkim domownikom. O czym pamiętać kupując meble rattanowe? Jakie rozwiązania wybrać?

Stół i krzesła ogrodowe rattanowe – eleganckie i wygodne!

Szukając wyjątkowych mebli ogrodowych nie ma lepszego rozwiązania niż stół i krzesła ogrodowe rattanowe. Rattan jest tworzywem naturalnym, pozyskiwanym z pnączy roślin egzotycznych. Współcześnie rattan pochodzi z plantacji o zrównoważonym rozwoju – oznacza to, że pozyskiwanie tego materiału nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Meble takie jak stół i krzesła ogrodowe rattanowe zachwycają wyglądem – dzisiaj projektanci proponują nam zarówno klasyczne wzornictwo, jak i nowoczesny design mebli ogrodowych. Meble te sprawdzą się zarówno w kącikach kawowych, jak i miejscach wypoczynkowych czy przestrzeni dostosowanej do podawania posiłków. Dzięki meblom rattanowym stworzymy oryginalną aranżację, która przyciągnie wzrok i będzie funkcjonalną ozdobą.

Jak dbać o stół i krzesła ogrodowe rattanowe?

Rattan to wyjątkowe tworzywo, które wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W okresie jesieni i zimy konieczne jest wniesienie mebli rattanowych pod dach do wnętrz, najlepiej pomieszczeń, w których panuje stała temperatura i są one wentylowane. Nadmierna suchość sprawia, że rattan może zacząć się kruszyć czy stać się podatny na pękanie. Dobrym rozwiązaniem może być również pozostawienie mebli pod dachem na świeżym powietrzu i wykorzystanie pokrowców ogrodowych, które pozwolą na wentylowanie mebla jednocześnie chroniąc go przed osadzaniem kurzu.