Usuwanie cellulitu – odkryj zabiegi pomocne w zwalczaniu pomarańczowej skórki

Cellulit to „twardy orzech do zgryzienia” dla wielu osób, które próbują walczyć z nim w pojedynkę. Domowe sposoby na pomarańczową skórkę rzadko są w stanie usunąć problem bez śladu. Pomocne okazują się zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Poznaj sprawdzone sposoby na cellulit, polecane przez ekspertów.

Czym jest cellulit?

Cellulit to problem, który dotyka przede wszystkim kobiety i to bez względu na wiek czy masę ciała. Pomarańczowa skórka pojawia się zarówno u osób otyłych, jak i szczupłych, najczęściej na udach, pośladkach i brzuchu. Cellulit utworzony jest z pionowo ułożonych, pozbawionych elastyczności włókien tkanki łącznej, które nie rozciągają się tak, jak powinny, dlatego wraz z otaczającą je tkanką tłuszczową powodują powstawanie na skórze nierówności.

Jak usunąć cellulit?

Cellulit jest trudny do zwalczenia za pomocą konwencjonalnych metod. Domowe sposoby na pomarańczową skórkę, takie jak peeling z kawy, balsamy antycellulitowe, masaż szczotką na sucho pomagają poprawić jakość skóry, jednak zauważalne efekty mogą przynieść tylko pod warunkiem regularnego i częstego stosowania. Aby przyspieszyć usuwanie cellulitu ważna jest również zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna.

Ponieważ domowe sposoby na cellulit nie zawsze są skuteczne, warto wspierać się zabiegami wykonywanymi przez specjalistów, które w połączeniu z ćwiczeniami, codzienną pielęgnacją i zdrową dietą przyniosą najlepsze rezultaty – wyjaśnia ekspert z Kliniki Dr Szczyt w Warszawie.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Masaż antycellulitowy

Zabieg ten poprawia ukrwienie skóry i przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych. Intensywne ugniatanie skóry zmniejsza zastoje limfatyczne oraz odżywia i natlenia komórki. Efektem jest bardziej napięta i jędrna skóra. Masaż antycellulitowy przeznaczony jest zarówno dla osób, które mają widoczną pomarańczową skórkę, jak i dla tych, które chcą tego uniknąć. Zaletą zabiegu jest również jego odprężające działanie.

Endermologia

Endermologia to mało inwazyjna metoda mechanicznej stymulacji skóry, która opiera się na masażu podciśnieniowym przy użyciu specjalnych rolek. Zabieg ten, powtarzany regularnie, może w krótkim czasie doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej, wygładzenia cellulitu i ujędrnienia skóry. Endermologia pobudza naturalne procesy, zachodzące w skórze i tkance podskórnej.

Fala uderzeniowa

Metoda ta pozwala na usunięcie nie tylko skutków cellulitu, ale również przyczyn jego powstawania. Fala uderzeniowa przenika skórę oraz komórki tłuszczowe powodując rozpad kolagenu tworzącego włókniste przegrody tkanki łącznej. Efektem zabiegu jest uelastycznienie skóry, poprawa krążenie krwi i limfy, lifting oraz wyszczuplenie obszaru ciała poddawanego leczeniu.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to mało inwazyjny zabieg iniekcyjny, który polega na podskórnym wprowadzeniu medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. W efekcie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększenia przepływu krwi oraz limfy. Organizm reaguje na aplikację medycznego CO2 kontrolowanym stanem zapalnym, który stymuluje produkcję kolagenu.

Z zabiegów modelowania sylwetki skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Dr Szczyt. Szukasz placówki w innej lokalizacji? Zobacz więcej klinik medycyny estetycznej z całej Polski, które oferują skuteczne terapie na cellulit.