Home / Dom i Wnętrze / W poszukiwaniu inspiracji na piękny ogród

W poszukiwaniu inspiracji na piękny ogród

Zadbany ogród blisko domu może być najlepszym miejscem do odpoczynku i relaksu. Nawet niewielki skrawek zieleni sprawi, że odpocznie nie tylko nasze ciało, ale i umysł. Jak zaaranżować miejsce wypoczynkowe w ogrodzie, aby przyciągało ono i zachęcało do spędzania czasu na świeżym powietrzu?

Meble, które zapewnią wygodę

Jakie meble okażą się najlepsze w naszych ogrodach? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, jak i oczekiwań. W dużych ogrodach doskonale wyglądać będą sofy narożne oraz stoły z licznymi krzesłami czy fotelami. W mniejszych ogrodach sprawdzą się komplety kawowe złożone ze stolika kawowego i 2-3 krzeseł. Oczywiście do tematu urządzania możemy podejść też nietuzinkowo wykorzystując meble takie jak leżanki ogrodowe czy kokon ogrodowy. Ten ostatni to nowoczesny fotel wiszący, który pozwoli nam bujać w obłokach!

Chcąc uzupełnić miejsce wypoczynkowe warto pomyśleć o poduszkach, pledach, siedziskach. Nad naszymi głowami powinna znaleźć się czasza parasola ogrodowego, która skutecznie stworzy dla nas cień i pozwoli korzystać z pogody w trakcie upalnych dni. Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą nas przede wszystkim licznymi punktami regulacji, jak i możliwością skorzystania z podstaw na niewielkich kółkach.

Trwałe materiały w ogrodzie

Szukając mebli i dodatków do ogrodu pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby były one wykonane z materiałów o wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe wykonane są z syntetycznej plecionki zabezpieczonej przed wilgocią oraz promieniowaniem UV, ich stelaże tworzone są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo.

Chcąc zachować nasze meble w jak najlepszej kondycji warto również rozważyć kupno pokrowców ogrodowych, dedykowanych dla konkretnych mebli.

Check Also

Rozpoczynasz budowę? Unikaj tych błędów!

Rozpoczęcie budowy to ekscytujący, ale również wymagający czas. Gdy postanawiasz spełnić swoje marzenie o wybudowaniu …