Home / Dom i Wnętrze / W poszukiwaniu inspiracji na piękny ogród

W poszukiwaniu inspiracji na piękny ogród

Zadbany ogród blisko domu może być najlepszym miejscem do odpoczynku i relaksu. Nawet niewielki skrawek zieleni sprawi, że odpocznie nie tylko nasze ciało, ale i umysł. Jak zaaranżować miejsce wypoczynkowe w ogrodzie, aby przyciągało ono i zachęcało do spędzania czasu na świeżym powietrzu?

Meble, które zapewnią wygodę

Jakie meble okażą się najlepsze w naszych ogrodach? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, jak i oczekiwań. W dużych ogrodach doskonale wyglądać będą sofy narożne oraz stoły z licznymi krzesłami czy fotelami. W mniejszych ogrodach sprawdzą się komplety kawowe złożone ze stolika kawowego i 2-3 krzeseł. Oczywiście do tematu urządzania możemy podejść też nietuzinkowo wykorzystując meble takie jak leżanki ogrodowe czy kokon ogrodowy. Ten ostatni to nowoczesny fotel wiszący, który pozwoli nam bujać w obłokach!

Chcąc uzupełnić miejsce wypoczynkowe warto pomyśleć o poduszkach, pledach, siedziskach. Nad naszymi głowami powinna znaleźć się czasza parasola ogrodowego, która skutecznie stworzy dla nas cień i pozwoli korzystać z pogody w trakcie upalnych dni. Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą nas przede wszystkim licznymi punktami regulacji, jak i możliwością skorzystania z podstaw na niewielkich kółkach.

Trwałe materiały w ogrodzie

Szukając mebli i dodatków do ogrodu pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby były one wykonane z materiałów o wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe wykonane są z syntetycznej plecionki zabezpieczonej przed wilgocią oraz promieniowaniem UV, ich stelaże tworzone są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo.

Chcąc zachować nasze meble w jak najlepszej kondycji warto również rozważyć kupno pokrowców ogrodowych, dedykowanych dla konkretnych mebli.

Check Also

Jakie oświetlenie ogrodowe solarne okaże się najlepsze?

  Nawet niewielkie zmiany w ogrodzie czy na tarasie mogą całkowicie odmienić tę przestrzeń wypoczynkową …

http://tylko-kuchnie.pl http://protaras.com.pl/oslona-przed-sloncem-na-tarasie-parasol-czy-pergola/ https://brittany-crepesandgalettes.com/praca-za-granica-kwestie-podatkowe/