Home / Dom i Wnętrze / Czy biała podłoga w salonie to dobre rozwiązanie?

Czy biała podłoga w salonie to dobre rozwiązanie?

Biała podłoga w salonie to coś, co efektywnie powiększy nasze wnętrza. Jednak czy tylko to jest zaletą posiadania takiego koloru w pokoju dziennym na ziemii? Biel jest kolorem bardzo często uznawany również za niepraktyczny. Czy taka podłoga będzie korzystnym rozwiązaniem?

Skandynawia i biała podłoga w salonie

Biała podłoga w salonie bardzo często łączona jest ze Skandynawią, skąd pochodzi jeden z najmodniejszych trendów wnętrzarskich ostatnich czasów. Styl chłodny, nowoczesny, minimalistyczny optycznie wpływa na powiększenie małych wnętrz, aczkolwiek można go również zastosować na większych powierzchniach. Biel jest takim kolorem, który sprawi, że całość wnętrza zyska na lekkości, powabie. Jeżeli do tej bieli dobierzemy naturalne dodatki pokroju desek lub zielonych liści będziemy mogli również wskazać na swoje bliskie związki z czystą naturą.

Zalety bieli na podłodze

Zanim biała podłoga w salonie na dobre zagości w naszych domach zastanówmy się jednak nad zaletami takiego rozwiązania. Po pierwsze – ujednolicenie całej powierzchni, jeżeli zdecydujemy się płytki gresowe lub epoksydowe. Pomalowanie starych desek na podłodze na nowy kolor – biały, powoduje, że zmiana podłogi nie będzie związana z wielkimi kosztami (koszt zakupu farby). Kolejną zaletą jest fakt, że bez problemu dopasujemy do białej podłogi meble do pokoju dziennego, ponieważ jest to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów. Możemy w tym wypadku postawić na meble jasne, ciemne, jak również te w mocniejszych kolorach. 

Check Also

Patelnie ceramiczne – jak zmienią sposób smażenia?

  Smażone potrawy posiadają niepowtarzalny smak i aromat – ciężko nam zrezygnować ich, nawet wiedząc, …

https://absenting.com.pl/czy-warto-postarac-sie-o-ifs/ https://chuck.com.pl/srebrna-oznaka-jezdziecka-jak-sie-przygotowac/ Białe meblościanki