Home / Ciekawe / Czy kupować odzież używaną?

Czy kupować odzież używaną?

Odzież używana cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób kochających modę. Takie sklepy powstają grzyby po deszczu. Import odzieży używanej to dziś ogromny biznes z dużym popytem. Dlaczego warto kupować odzież używaną?

Mity na temat importu odzieży używanej

Przede wszystkim warto podkreślić, że panuje coraz mniej negatywnych opinii na temat odzieży z drugiej ręki oraz jej dystrybutorów. Wcale nie jest ona zniszczona czy poplamiona ani porwana. Sklepy także brzydko nie pachną i nie panuje w nich bałagan. Wiele butików to naprawdę eleganckie miejsca, w których można kupić naprawdę stylowe rzeczy w stanie jak nowe.

Nawet duże sieciowe second handy, które przyjmują ogromny import odzieży używanej co tydzień lub co kilka dni starają się, by ich towar był najwyższej jakości. Większość egzemplarzy jest naprawdę bez skazy. Jedynie część towaru, tego najtańszego może mieć jakieś lekkie ślady użytkowania.

Jak wyglądać inaczej niż wszyscy?

Idąc do sieciówek można się spodziewać, że w danym sezonie w praktycznie każdym sklepie można natrafić na podobny towar. Można tego uniknąć zaopatrując się w sklepach przyjmujących import odzieży. Dzięki temu możliwe jest odnalezienie prawdziwych perełek i to wcale nie z dawnych czasów. Wiele fasonów prezentowanych w second handach jest stale na czasie.

Dystrybutorzy i osoby zajmujące się importem odzieży używanej starają się wybierać takie ubrania, które mają największą szansę się sprzedać, czyli oryginalne, w dobrym stanie, ale także modne i niespotykane. Szczególnym upodobaniem cieszą się second handy wśród osób mających określony styl i konsekwentnie się go trzymający. Można tam znaleźć zawsze na przykład rzeczy klasyczne.

Kwestia pieniędzy

Obecnie nawet w sklepach z odzieżą używaną można znaleźć ciuchy stosunkowo drogie, na przykład od projektantów, więc nie jest regułą, że coś co pochodzi z importu odzieży używanej jednoznacznie będzie tańsze od rzeczy nowej.

Generalnie jednak podobne ubrania można kupić z drugiej ręki o wiele taniej. Przykładem niech będzie bawełniana koszulka za 5 zł, która będzie w idealnym stanie i niezniszczona. W sieciówce za taką samą, często o wiele gorszej jakości trzeba dać co najmniej 15 lub 20 zł, zaś po kilku praniach nie wygląda ona dobrze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Check Also

Czaprak – ogólna charakterystyka

Czaprak jest jednym z najważniejszych elementów, który musi posiadać koń. Co należy o nim wiedzieć, …

https://www.gama-sklep.com.pl/a/473-nowoczesna-zabudowa-kuchni https://dlalejdis.pl/artykuly/po-co-wybierac-ubezpieczenie-domu-w-budowie https://eidola.org/inwentaryzacja-srodkow-trwalych-wybierz-najlepszy-program-dla-siebie/