Home / Dom i Wnętrze / Elementy niezbędne w naszych kuchniach

Elementy niezbędne w naszych kuchniach

Aby gotowanie było przyjemnością nie musimy tworzyć wykwintnych dań i spędzać długich godzin w kuchni. Dzięki dostępnym produktom oraz prostym przepisom możemy podawać naszym bliskim wyjątkowe i smaczne dania, które z pewnością podbiją ich podniebienia. Podstawą jest odpowiednio wyposażona kuchnia i elementy, które będą nas wspierać w gotowaniu. Jakie to przedmioty?

Wygodne i funkcjonalne noże

Elementem, którego nie może zabraknąć w naszej kuchni jest nóż. Ostre i funkcjonalne noże pozwolą na przygotowanie mięs, warzywa, szatkowanie mięsa czy filetowanie ryb, krojenie sera. Szukając idealnego noża warto zwrócić uwagę na nóż szefa kuchni – są to noże o długich ostrzach i rękojeściach, które sprawdzą się w większości prac podejmowanych w kuchni. Nowoczesne noże kuchenne odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi: są lekkie, trwałe, zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Kupując nóż kuchenny zwracajmy uwagę przede wszystkim na materiały: wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się noże o ostrzach ze stali nierdzewnej 18/10 wzbogaconych o domieszkę chromu, wanadu lub molibdenu. Dzięki tym pierwiastkom stal jest odporniejsza na rdzę, zyskuje pewien stopień elastyczności i nie kruszy się. Rękojeść noża powinna być wykonana z naturalnego drewna lub tworzywa o antypoślizgowej strukturze. Oba rozwiązania sprawią, że nóż będzie stabilnie leżał w dłoni i pozwolą na wygodne krojenie czy szatkowanie.

Nowoczesne garnki w naszej kuchni

By gotowanie było przyjemnością warto zaopatrzyć naszą kuchnię w nowoczesne garnki i patelnie. Obecnie jednymi z najchętniej wybieranych są garnki stalowe z dyskami wbudowanymi w dno. Nowoczesne komplety garnków uzupełnione są o liczne dodatki, np. lejki, cedzaki oraz wewnętrzne miarki do odmierzana płynów.

 

 

Check Also

Patelnie ceramiczne – jak zmienią sposób smażenia?

  Smażone potrawy posiadają niepowtarzalny smak i aromat – ciężko nam zrezygnować ich, nawet wiedząc, …

https://hcfsc.org/poczatek-przygody-z-jezdziectwem-odwiedzamy-sklep-jezdziecki/ Białe meblościanki https://businesstraveller.pl/wiadomosci/polska/ile-kosztuje-ubezpieczenie-anglika-w-polsce