Home / Dom i Wnętrze / Jaki materac 160×200 wybrać na łóżko?

Jaki materac 160×200 wybrać na łóżko?

Wydawać by się mogło, że kupno materaca lub nawet samego łóżka nie będzie stanowił dla nas większego problemu. Nie można jednak zapominać o tym, że wybierając materac 160×200 musimy wziąć pod uwagę komfort snu oraz samopoczucie naszych pleców, a przede wszystkim kręgosłupa.

Materac 160×200 bonelowy – sprężynowy

Poznajmy więc kilka podstawowych materacy, aby wiedzieć, czym kierować się przy jego zakupie. Materac 160×200 bonelowy, czyli na sprężynach w dawnych czasach pokrywany był cienką pianką poliuretanową. Jaki był tego efekt? Już po kilku latach sprężyny przebijały tapicerkę przez co łóżko nie nadawało się do użytkowania. Na szczęście w obecnych czasach konstrukcja samego materaca bardzo mocno się zmieniła i wszystkie sprężyny trzymają się swoich miejsc, dzięki specjalnym wzmocnieniem, które nie są odczuwane przez nas podczas odpoczynku. Są to bardzo tanie materace, które bez problemu można otrzymać na rynku.

Lateksowy materac na łóżko

Przeciwieństwem do materaca bonellowego jest materac 160×200 wyprodukowany z lateksu. Do wyprodukowania tego rodzaju produktów używane jest wypełnienie pozyskane z procesie wulkanizacji naturalnego mleczka kauczukowego. Sam kauczuk mieszany jest w następnej kolejności z lateksem syntetycznym. Efektem tego jest solidne i mocne wypełnienie do materaca, które zapewnia nam wygodę i komfort podczas snu. Wadą tego rodzaju materaca jest jego bardzo wysoka cena, która powoduje, że nie jest on osiągalny dla wszystkich osób do sypialni. 

Check Also

Patelnie ceramiczne – jak zmienią sposób smażenia?

  Smażone potrawy posiadają niepowtarzalny smak i aromat – ciężko nam zrezygnować ich, nawet wiedząc, …

Kuchnie otwarte na salon Meble do biura domowego Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO