Home / Dom i Wnętrze / Meble łazienkowe do małego pomieszczenia

Meble łazienkowe do małego pomieszczenia

Kto z nas nie marzy o dużej, przestronnej łazience z wolnostojącą, dużą wanną? Niestety, znaczna część z nas ma do dyspozycji jedynie ciasną łazienkę, której funkcjonalne zagospodarowanie może przysporzyć wielu trudności. Jakie meble łazienkowe szczególnie dobrze sprawdzą się w małym pomieszczeniu? Sprawdź!

Eleganckie i praktyczne meble łazienkowe

Podczas wizyty w sklepie unikaj ciemnych, masywnych mebli, które będą pochłaniać światło, jeszcze bardziej zmniejszając już ciasną przestrzeń. Znacznie korzystniejszym wyborem będą meble łazienkowe zbudowane z jasnej (najlepiej białej) płyty MDF pokrytej akrylem lub laminatem o wysokim połysku. Błyszcząca, minimalistyczna powierzchnia będzie odbijać światło, „dodając” tym samym łazience kilku metrów kwadratowych.

Porządek przede wszystkim!

Ciasne pomieszczenia wyjątkowo „nie lubią” bałaganu i chaosu. Na podłodze powinno znaleźć się jak najmniej przedmiotów, a meble łazienkowe powinny być maksymalnie pojemne. Uporządkować wszystkie akcesoria pomogą Ci głębokie szuflady i organizery.

Rozmieszczenie mebli

Meble łazienkowe narażone są na kontakt z czynnikami, które mogą negatywnie wpływać na ich strukturę. Szczególnie groźna dla szafek jest woda zbierająca się na podłodze i wsiąkająca w meble od spodu. Prostym sposobem na uniknięcie tego problemu jest kupno kompletu osadzonego na nóżkach lub montowanego naściennie. Takie rozwiązanie ma również inne plusy: umieszczone nad podłogą meble nabierają lekkości i nie przytłaczają kompozycji, co w małych łazienkach jest szczególnie cenne.

Duże lustro

Prostym sposobem na optyczne powiększenie małej łazienki jest umieszczenie nad umywalką dużego lustra w cienkiej ramie. Designerzy coraz chętniej rezygnują z klasycznych, prostokątnych luster na rzecz okrągłych modeli. Dobrze oświetlona, duża tafla nie tylko doda aranżacji głębi, ale również ułatwi wykonywanie makijażu czy wieczorną pielęgnację.

Check Also

Czy kominek gazowy na taras to bezpieczne rozwiązanie?

Kominek gazowy na taras to absolutny hit ostatnich lat i element, który pozwoli niebanalnie zaaranżować …