Home / Ciekawe / Na co zwrócić uwagę, wybierając spieniacz do mleka?

Na co zwrócić uwagę, wybierając spieniacz do mleka?

Spieniacze do mleka są bardzo prostymi urządzeniami, ale nie oznacza to wcale, że wybranie porządnego sprzętu jest łatwym zadaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują kupić nowy spieniacz do mleka, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, na który model warto zwrócić uwagę.

Pojemność ma znaczenie

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na pojemność spieniaczy. Parametr ten odgrywa kluczową rolę przede wszystkim w modelach z dedykowanym kielichem. Większość renomowanych producentów zazwyczaj podaje dwie wartości. Pierwsza z nich dotyczy spienionego mleka, a druga dotyczy pojemności mleka, które chcemy jedynie podgrzać.

Osoby, które chcą za jednym razem przygotować kawę dla kilku osób, powinny postawić na modele o stosownej pojemności. Większość spieniaczy posiada około 260 ml dla spieniania oraz 500 ml dla podgrzewania.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządny spieniacz do mleka warto zwrócić uwagę również na moc. Parametr ten z wiadomych przyczyn dotyczy jedynie spieniaczy elektrycznych. Każdy producent podaje wartość w watach, dzięki czemu łatwo będzie porównać poszczególne modele. Im większa moc, tym oczywiście spieniacz szybciej przygotuje mleko.

Dobry spieniacz powinien posiadać również dodatkowe nasadki. Przydać mogą się nasadki to wytworzenia większej lub mniejszej piany.

Warto rozejrzeć się za urządzeniami, które mają zdejmowane elementy. W dużej mierze to właśnie takie urządzenia są łatwe w utrzymaniu czystości. Większość elementów bez żadnego większego problemu można myć w zmywarce.

Przydatne funkcje

Większość spieniaczy do mleka jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest do spieniania mleka. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że urządzenia tego typu można śmiało wykorzystać do wielu innych zadań.

Bardzo przydatna w kuchni jest na przykład funkcja spieniania mleka na zimno. Jest to idealny wybór dla osób, które w krótkim czasie chcą przygotować napoje chłodzone na bazie kawy. Dzięki takiej funkcjonalności bez żadnego większego problemu będzie można przygotować również koktajle mleczne i pyszne kakao.

Elektryczne spieniacze powinny posiadać również funkcję automatycznego wyłączenia po określonym czasie. Dzięki takiej funkcji nie trzeba pilnować urządzenia w trakcie przygotowywania kawy.

Spieniacze do mleka dostępne są w ofercie sklepu Gastrosilesia.pl

Check Also

Czaprak – ogólna charakterystyka

Czaprak jest jednym z najważniejszych elementów, który musi posiadać koń. Co należy o nim wiedzieć, …

http://ngenuity.org/nauka-jazdy-na-desce-snowboardowej/ https://rain-shine-sweet.com/kask-jezdziecki-element-niezbedny-podczas-jazdy-konnej/ https://janeshaphotography.com/jak-w-prawidlowy-sposob-dobrac-czaprak/