Home / Dom i Wnętrze / Okna drewniane czy plastikowe – najważniejsze cechy

Okna drewniane czy plastikowe – najważniejsze cechy

Okna drewniane czy plastikowe – nie można oczekiwać tego, że ktoś będzie w stanie szybko i sprawnie odpowiedzieć na tego typu pytanie. Wszystko przez to, że obydwie grupy mają swoje zalety, ale także mają wady. Dogłębna analiza pomoże podjąć prawidłową decyzję.

Okna drewniane czy plastikowe – wentylacja grawitacyjna

Decydując się na zakup okien, warto zainteresować się taką tematyką, jak wentylacja grawitacyjna. Niezależnie od tego, czy wybieramy drewno, czy też plastik, przy oknach współczynnik infiltracji minimum 0,3. Obydwie grupy okien mają ten sam współczynnik i w żadnym wypadku nie powinno się to zmienić. Mogą one być tak samo szczelne lub też na odwrót – mogą być tak samo rozszczelnione, dlatego koniecznie należy o to zadbać.

Jaki kolor powinny mieć okna?

Rozważając odpowiedź na pytanie, czy okna drewniane czy plastikowe są lepsze, musimy spojrzeć na kolor ram okiennych. Może nie jest to ten najbardziej istotny element, ale nie można go pomijać. W szczególności, jeżeli chodzi o nagrzewanie się ram okiennych. Te ciemniejsze nagrzewają się zdecydowanie szybciej. Aczkolwiek nie można zapomnieć o tym, że PCV szybciej reaguje na odkształcenia pod wpływem promieni słonecznych. Drewno jest pod tym względem bardziej wytrzymałym materiałem. Uważajmy więc w szczególności na okna plastikowe, ale ciemne (te imitujące często drewno) – w szczególności, jeżeli są one umieszczone od strony południowej. Może się bowiem okazać, że okna będzie trzeba zdylatować podczas ich montażu. 

 

About MarcelinaDabrowska

Check Also

Hokery – wyjątkowe stołki odpowiednie do wnętrz industrialnych

Wnętrza industrialne to jeden z chętniej wybieranych motywów podczas aranżacji przestrzeni domowej. Jeszcze do niedawna …

Najnowsze komentarze

No comments to show.