Home / Dom i Wnętrze / Patelnie ceramiczne – jak zmienią sposób smażenia?

Patelnie ceramiczne – jak zmienią sposób smażenia?

 

Smażone potrawy posiadają niepowtarzalny smak i aromat – ciężko nam zrezygnować ich, nawet wiedząc, że są one kaloryczne. Czy możliwe jest przygotowanie ulubionych dań rybnych czy mięsnych z patelni w zdrowszej wersji? Zdecydowanie tak – i pomogą nam w tym patelnie ceramiczne dostępne na polskim rynku. Czym różnią się one od klasycznych patelni?

Patelnie ceramiczne – co wyróżnia je od innych patelni?

Nowoczesne patelnie ceramiczne to połączenie innowacji oraz wysokiego komfortu codziennego użytkowania. Patelnie takie projektowane są z myślą o najbardziej wymagających klientach. W sklepach takich jak gerlach.pl znaleźć można szeroki wybór patelni ceramicznych, dedykowanych zarówno do klasycznego smażenia, do tworzenia naleśników, ale również woki czy głębokie patelnie. Patelnie ceramiczne wyróżniają się budową – ich grube dno nierzadko jest uzupełnione o aluminiowy dysk, który pozwala na znacznie szybsze smażenie i równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz naczynia. Dno patelni ceramicznych składa się z kilku warstw, powłoki te są odporne na wysokie temperatury, a ich struktura pozwala na łatwe utrzymanie ich w czystości. Powłoki te nie pękają, nie są podatne na ścieranie. Dzięki nim znacząco przedłuża się żywotność patelni. Udogodnieniem dla użytkownika jest również rączka, najczęściej wykonana z tworzywa antypoślizgowego, co znacząco podnosi komfort codziennego użytkowania.

Czy patelnie ceramiczne pozwolą nam jeść zdrowiej?

Zdecydowanie tak – dzięki powłokom ceramicznym możliwe stanie się smażenie na minimalnej ilości tłuszczu i zmniejszenie kaloryczności potrawy. Atutem jest także fakt, że zastosowane powłoki znacząco hamują procesy przywierania potraw do dna. Uzupełnieniem dla patelni może być dopasowana pokrywka ze szkła hartowanego.

Check Also

Okna drewniane czy plastikowe – najważniejsze cechy

Okna drewniane czy plastikowe – nie można oczekiwać tego, że ktoś będzie w stanie szybko …

https://anisabutt.com/sofa-narozna-ogrodowa-ponadczasowy-wybor-do-ogrodu/ https://ecceo13-iof.org/iso-9001-na-czym-polega-wdrozenie-certyfikatu/ https://bestiae.pl/czas-na-wyjazd-na-zimowisko/