Home / Dom i Wnętrze / Pergola ogrodowa – jak ją zbudować?

Pergola ogrodowa – jak ją zbudować?

Pergola ogrodowa to miejsce, które powinno być funkcjonalne zarówno dla naszych roślin, jak również dla nas. Jak zbudować taką konstrukcję budowlaną, która powinna przetrwać bardzo długi czas będąc najlepszą podporą dla naszych roślin?

Pergola ogrodowa wolnostojąca i tarasowa

Pergola ogrodowa powinna być dopasowana do stylistyki naszego budynku. Jeżeli nasz dom jest wybudowany w stylu tradycyjnym, to możemy pokusić się o fantazyjnie zdobioną pergolę. Dom w stylu nowoczesnym wymaga oszczędnego minimalizmu, dzięki czemu wszystko będzie stanowiło harmonijną całość. Zanim jednak powstanie taka konstrukcja budowlana przyda nam się odpowiedni rysunek architektoniczny sporządzony samodzielnie lub przy pomocy specjalistów, który będzie uwzględniał nasze potrzeby oraz wszystkie elementy jakie musi mieć każda solidnie postawiona drewniana pergola ogrodowa. 

Materiały budowlane

Samodzielnie wykonując pergolę będziemy mieli do wyboru różnego rodzaju materiały budowlane. Najczęściej wybieranym materiałem jest drewno, które pokazuje nasze powiązanie z naturą. Pergola ogrodowa może być zbudowana ze słupów i belek. Jeżeli mowa jest o pergoli w stylu rustykalnym lub naturalistycznym powinniśmy postawić na okrąglaki z korą. Niezależnie od tego w jakim stylu zbudujemy naszą pergole musimy pamiętać o tym aby całe drewno przed postawieniem zaimpregnować w odpowiedni sposób. Pergole drewniane cieszą się większą popularnością, m.in. ze względu na niską cenę, większą stabilność i lekką zabudowę. 

Check Also

Patelnie ceramiczne – jak zmienią sposób smażenia?

  Smażone potrawy posiadają niepowtarzalny smak i aromat – ciężko nam zrezygnować ich, nawet wiedząc, …

https://poznajauditt.pl/gdzie-mozna-wyslac-dziecko-na-wakacje/ https://monsterfunk.com/nowa-norma-iso-27002/ https://musopensource.com/na-czym-polega-wdrozenie-ifs/