Home / Technologia / Program do grafiki i animacji trójwymiarowej

Program do grafiki i animacji trójwymiarowej

Efekty specjalne to coś, co potrafi przyciągnąć do kin, przed ekrany telewizorów. W dzisiejszych czasach konsument jest bardzo wymagający, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że rynek pracy sygnalizuje potrzebę zatrudnienia specjalistów od tworzenia animacji oraz grafik trójwymiarowych.

Modelowanie i renderowanie, czyli zapisujemy się na kursy 3ds Max

Znanym i powszechnie używanym przez specjalistów od grafiki komputerowej jest program 3ds Max, którego licencję należą do przedsiębiorstwa Autodesk. Jeżeli swoja przyszłość widzimy właśnie w tej branży, to warto wykorzystać dostępne w wielu miejscach kursy 3ds Max. Dzięki temu oprogramowaniu dowiemy się jak poprawnie tworzyć trójwymiarową grafikę, modelowanie 3D, renderowanie obrazów, animowanie. 3ds Max wykorzystywany jest w głównej mierze przy tworzeniu gier komputerowych, filmów. Aczkolwiek często można spotkać go w innych branżach, gdzie jego sława jest już trochę mniejsza.

Możliwości dobrego oprogramowania

Im program bardziej skomplikowany, tym pozwala na tworzenie bardziej kreatywnych pomysłów rodzących się w naszych głowach. Wszystko to dostępne jest dzięki przyjaznemu interfejsowi użytkownika w 3ds Max. Zaawansowane narzędzia pozwolą chociażby na tworzenie postaci dwunożnych (Character Studio), symulację fizyki (reactor). Ogromna zaletą tego programu są również pluginy oraz ich skomplikowane mechanizmy. Dzięki nim można sobie pozwolić na dostosowanie interfejsu graficznego i funkcjonalności do indywidualnych potrzeb osoby obsługującej 3ds Max. 

Check Also

Wybierz ubezpieczenia prywatne dopasowane do potrzeb

Ubezpieczenia na życie czy dom nie są niczym nowym w Polsce – szacuje się, że …

https://pssz.pl/aktualizacja-iso-27002-czego-mozna-sie-spodziewac/ https://gayer.com.pl/kask-do-jazdy-konnej-jak-wybrac-odpowiedni-model/ https://chuck.com.pl/srebrna-oznaka-jezdziecka-jak-sie-przygotowac/