Home / Dom i Wnętrze / Stół i krzesła ogrodowe rattanowe – idealny komplet na taras

Stół i krzesła ogrodowe rattanowe – idealny komplet na taras

Zaprojektowanie idealnego tarasu wypoczynkowego jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej – przekonują producenci mebli ogrodowych. Dzięki elementom takim jak stół i krzesła ogrodowe rattanowe możemy zaaranżować przestrzeń, która będzie służyć wszystkim domownikom. O czym pamiętać kupując meble rattanowe? Jakie rozwiązania wybrać?

Stół i krzesła ogrodowe rattanowe – eleganckie i wygodne!

Szukając wyjątkowych mebli ogrodowych nie ma lepszego rozwiązania niż stół i krzesła ogrodowe rattanowe. Rattan jest tworzywem naturalnym, pozyskiwanym z pnączy roślin egzotycznych. Współcześnie rattan pochodzi z plantacji o zrównoważonym rozwoju – oznacza to, że pozyskiwanie tego materiału nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Meble takie jak stół i krzesła ogrodowe rattanowe zachwycają wyglądem – dzisiaj projektanci proponują nam zarówno klasyczne wzornictwo, jak i nowoczesny design mebli ogrodowych. Meble te sprawdzą się zarówno w kącikach kawowych, jak i miejscach wypoczynkowych czy przestrzeni dostosowanej do podawania posiłków. Dzięki meblom rattanowym stworzymy oryginalną aranżację, która przyciągnie wzrok i będzie funkcjonalną ozdobą.

Jak dbać o stół i krzesła ogrodowe rattanowe?

Rattan to wyjątkowe tworzywo, które wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W okresie jesieni i zimy konieczne jest wniesienie mebli rattanowych pod dach do wnętrz, najlepiej pomieszczeń, w których panuje stała temperatura i są one wentylowane. Nadmierna suchość sprawia, że rattan może zacząć się kruszyć czy stać się podatny na pękanie. Dobrym rozwiązaniem może być również pozostawienie mebli pod dachem na świeżym powietrzu i wykorzystanie pokrowców ogrodowych, które pozwolą na wentylowanie mebla jednocześnie chroniąc go przed osadzaniem kurzu.

Check Also

Czy kominek gazowy na taras to bezpieczne rozwiązanie?

Kominek gazowy na taras to absolutny hit ostatnich lat i element, który pozwoli niebanalnie zaaranżować …