Home / Dom i Wnętrze / W poszukiwaniu inspiracji na piękny ogród

W poszukiwaniu inspiracji na piękny ogród

Zadbany ogród blisko domu może być najlepszym miejscem do odpoczynku i relaksu. Nawet niewielki skrawek zieleni sprawi, że odpocznie nie tylko nasze ciało, ale i umysł. Jak zaaranżować miejsce wypoczynkowe w ogrodzie, aby przyciągało ono i zachęcało do spędzania czasu na świeżym powietrzu?

Meble, które zapewnią wygodę

Jakie meble okażą się najlepsze w naszych ogrodach? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, jak i oczekiwań. W dużych ogrodach doskonale wyglądać będą sofy narożne oraz stoły z licznymi krzesłami czy fotelami. W mniejszych ogrodach sprawdzą się komplety kawowe złożone ze stolika kawowego i 2-3 krzeseł. Oczywiście do tematu urządzania możemy podejść też nietuzinkowo wykorzystując meble takie jak leżanki ogrodowe czy kokon ogrodowy. Ten ostatni to nowoczesny fotel wiszący, który pozwoli nam bujać w obłokach!

Chcąc uzupełnić miejsce wypoczynkowe warto pomyśleć o poduszkach, pledach, siedziskach. Nad naszymi głowami powinna znaleźć się czasza parasola ogrodowego, która skutecznie stworzy dla nas cień i pozwoli korzystać z pogody w trakcie upalnych dni. Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą nas przede wszystkim licznymi punktami regulacji, jak i możliwością skorzystania z podstaw na niewielkich kółkach.

Trwałe materiały w ogrodzie

Szukając mebli i dodatków do ogrodu pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby były one wykonane z materiałów o wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe wykonane są z syntetycznej plecionki zabezpieczonej przed wilgocią oraz promieniowaniem UV, ich stelaże tworzone są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo.

Chcąc zachować nasze meble w jak najlepszej kondycji warto również rozważyć kupno pokrowców ogrodowych, dedykowanych dla konkretnych mebli.

Check Also

Patelnie ceramiczne – jak zmienią sposób smażenia?

  Smażone potrawy posiadają niepowtarzalny smak i aromat – ciężko nam zrezygnować ich, nawet wiedząc, …

https://eidola.org/inwentaryzacja-srodkow-trwalych-wybierz-najlepszy-program-dla-siebie/ http://cycnesa.org/meskie-spodnie-do-jazdy-konnej/ https://piszemydlaciebie.pl/czym-sa-ogrody-naturalistyczne/