Stan i jakość naszej skóry twarzy zależy od wielu czynników: naszej diety, stopnia nawodnienia organizmu, ale również wieku, genów, środowiska w którym żyjemy, stopnia zanieczyszczenia. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się już pomiędzy 25-30 rokiem życia. Na szczęście współczesna medycyna daje nam wiele możliwości walki z oznakami starzenia się skóry. Jednymi z najskuteczniejszych są zabiegi laserowe. Jak działają?
Nowoczesne zabiegi laserowe przywrócą skórze blask
Współcześnie lasery są szeroko wykorzystywane w medycynie – pozwalają na odzyskanie ostrości widzenia, stosowane są w leczeniu schorzeń reumatologicznych. Od dłuższego czasu lasery są również z powodzeniem stosowane w dermatologii oraz kosmetologii. Laser frakcyjny CO2 pozwoli na skuteczna walkę ze zmarszczkami, ale także przebarwieniami, bliznami po trądziku czy rozstępami. Jak to możliwe?
Laser emituje wiązkę światła o określonej długości fali – światło takie przenika do tkanki w precyzyjnie ustalonym miejscu. Laser może penetrować tkanki z różnorodną częstotliwością i na różnej głębokości – długość wiązki ustala się przed zabiegiem. Efekty działania uzależnione są od długości fali, ale również jakości wykorzystywanego lasera. Działanie lasera polega na tworzeniu mikrouszkodzeń – mikrouszkodzenia działają mobilizująco na nasz organizm, który przystępuje do regeneracji skóry. Proces ten polega między innymi na przebudowie struktury włókien kolagenu.
Czy zabiegi laserowe są bezpieczne?
Wieloletnie doświadczenie oraz miliony wykonywanych zabiegów wskazują, że stosowanie lasera w celu minimalizowania zmarszczek i innych zmian skórnych jest wysoce bezpieczne. Oczywiście przed zabiegiem konieczna jest konsultacja ze specjalistą wykonującym zabieg. Przeciwwskazaniem do wykonania korekty jest ciąża, okres karmienia, ale również nowotwory, infekcje bakteryjne i wirusowe skóry, aktywna łuszczyca.