Hokery – wyjątkowe stołki odpowiednie do wnętrz industrialnych

Wnętrza industrialne to jeden z chętniej wybieranych motywów podczas aranżacji przestrzeni domowej. Jeszcze do niedawna styl loftowy kojarzony był wyłącznie z restauracjami, pubami czy kawiarniami – dzisiaj z powodzeniem wykreujemy wnętrza loft także w mieszkaniach czy w domach. Jednym z elementów chętniej stosowanych są hokery industrialne. Jak są tworzone? W jakich pomieszczeniach możemy je wykorzystać?

Hokery do kuchni i do salonu

Nowoczesne hokery industrialne doskonale wpisują się w styl loftowy. Styl ten odznacza się konkretnymi tworzywami i kolorami. Wnętrza loftowe mogą wydawać się surowe na pierwszy rzut oka. Warto jednak wiedzieć, że przestrzenie industrialne są niezwykle przemyślane i dostosowane do konkretnego użytkownika. W stylistyce loft królują proste tworzywa: szkło hartowane, cegła, naturalny kamień, lite drewno, metal. Kolorystyka to czerń, biel, beże, grafity. Takie wnętrza nie posiadają klasycznych dekoracji i ozdób – ich rolę przejmują meble oraz rośliny. Hokery to jedna z propozycji wybierana najczęściej do mieszkań i domów w stylu loft. Eleganckie krzesła tego typu wykorzystać można zarówno w kuchniach (przy blatach i wyspach kuchennych), jak i wysokich stołach w jadalniach czy w salonach. Szeroki wybór hokerów pozwoli na zakupienie modelu odpowiadającego naszym oczekiwaniom.

Jak tworzone są hokery?

Funkcjonalne hokery konstruowane są w taki sposób, by gwarantowały wygodę i uzupełniały określone wnętrze. Hokery posiadają metalowe stelaże wykonane z trwałych profili. Takie profile nie odkształcają się, nie są podatne na ścieranie. Siedzisko i oparcie tworzone są z litego drewna – najczęściej jest to drewno bukowe lub dębowe. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników są podnóżki, które pozwalają na wygodne oparcie stóp. Takie rozwiązanie sprawia, że możliwe jest przyjęcie stabilnej pozycji.