Jak zaprojektować niebanalną kuchnię?

Stworzenie oryginalnej kuchni jest na wyciągnięcie ręki. Pomogą w tym inspiracje przedstawiane przez licznych projektantów, jak i magazyny wnętrzarskie. Warto z bliska przyjrzeć się najpopularniejszym trendom i wykorzystać je we własnym domu!

Modna kuchnia retro

Kuchnie w stylu retro to prawdziwy hit wśród osób kupujących meble kuchenne. Kuchnia retro nawiązuje do designu lat 50. i 60. i łączy elementy klasyczne i nowoczesne. Kuchnie retro rozpoznamy po detalach: kuchnie takie posiadają elegancko zdobione fronty – najczęściej są to subtelne frezy, ale też dekoracyjne uchwyty. Elementem charakterystycznym dla kuchni retro są bez wątpienia przeszklenia ze szprosami. Przeszklenia nadają meblom uroku. Atutem nowoczesnych kuchni w stylu retro jest fakt, że są one dostępne w szerokiej gamie kolorów.

Kuchnia w stylistyce glamour

Styl glamour zwraca uwagę i całkowicie zmienia odbiór wnętrza – przekonują projektanci. Kuchnie w stylistyce glamour łączą wspaniały design, nietuzinkowe połączenia kolorów, ale też funkcjonalność. kuchnie glamour to zazwyczaj mocne, wyraziste kolory: czerń, ale też róż, pastelowa zieleń – kolory te łączone są ze złotymi dodatkami oraz deseniami kamieniami, najczęściej marmuru czy grafitu. Jeśli kuchnia łączona jest z jadalnią czy też możliwe jest wykorzystanie długiego blatu, warto wybrać dodatkowe wysokie krzesła barowe z miękkimi, tapicerowanymi oparciami i siedziskami.

Kuchnie w kolorze bieli

Kuchnie na wymiar białe to jedna z najchętniej wykorzystywanych aranżacji. Biel w kuchni sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i większych wnętrzach. Jasny kolor frontów szafek czy słupków pozwoli na odbicie światła, co z kolei wpłynie na optyczne powiększenie przestrzeni. Biel może stanowić podstawę dla wielu interesujących aranżacji: stylu prowansalskiego, minimalistycznego, nowoczesnego. Biel mebli daje też praktycznie nieograniczone możliwości związane z łączenie jej z innymi kolorami. Biel z czernią sprawdzi się we wnętrzach loftowych.