Home / Dom i Wnętrze / Hokery – wyjątkowe stołki odpowiednie do wnętrz industrialnych

Hokery – wyjątkowe stołki odpowiednie do wnętrz industrialnych

Wnętrza industrialne to jeden z chętniej wybieranych motywów podczas aranżacji przestrzeni domowej. Jeszcze do niedawna styl loftowy kojarzony był wyłącznie z restauracjami, pubami czy kawiarniami – dzisiaj z powodzeniem wykreujemy wnętrza loft także w mieszkaniach czy w domach. Jednym z elementów chętniej stosowanych są hokery industrialne. Jak są tworzone? W jakich pomieszczeniach możemy je wykorzystać?

Hokery do kuchni i do salonu

Nowoczesne hokery industrialne doskonale wpisują się w styl loftowy. Styl ten odznacza się konkretnymi tworzywami i kolorami. Wnętrza loftowe mogą wydawać się surowe na pierwszy rzut oka. Warto jednak wiedzieć, że przestrzenie industrialne są niezwykle przemyślane i dostosowane do konkretnego użytkownika. W stylistyce loft królują proste tworzywa: szkło hartowane, cegła, naturalny kamień, lite drewno, metal. Kolorystyka to czerń, biel, beże, grafity. Takie wnętrza nie posiadają klasycznych dekoracji i ozdób – ich rolę przejmują meble oraz rośliny. Hokery to jedna z propozycji wybierana najczęściej do mieszkań i domów w stylu loft. Eleganckie krzesła tego typu wykorzystać można zarówno w kuchniach (przy blatach i wyspach kuchennych), jak i wysokich stołach w jadalniach czy w salonach. Szeroki wybór hokerów pozwoli na zakupienie modelu odpowiadającego naszym oczekiwaniom.

Jak tworzone są hokery?

Funkcjonalne hokery konstruowane są w taki sposób, by gwarantowały wygodę i uzupełniały określone wnętrze. Hokery posiadają metalowe stelaże wykonane z trwałych profili. Takie profile nie odkształcają się, nie są podatne na ścieranie. Siedzisko i oparcie tworzone są z litego drewna – najczęściej jest to drewno bukowe lub dębowe. Dodatkowym udogodnieniem dla użytkowników są podnóżki, które pozwalają na wygodne oparcie stóp. Takie rozwiązanie sprawia, że możliwe jest przyjęcie stabilnej pozycji.

 

About MarcelinaDabrowska

Check Also

Technorattan – sofa 2-osobowa do ogrodu

Meble do ogrodu powinny być praktyczne, trwałe i eleganckie. Te cechy spełnia tworzywo, jakim jest …

Najnowsze komentarze

No comments to show.